TTG Polska Dziennik Turystyczny

Turystyczny drogowskaz 2023: Bruksela. Miejsce wielu atrakcji

Bruksela
Fot. Unsplash

Bruksela to nie tylko Parlament Europejski. Bruksela to świat kultury, historii i rozrywki.

Do najważniejszych miejsc w mieście należą Grand Place, Atomium, Katedra św. Michała i św. Guduli, Jubelpark, Wielki  Plac i nie tylko.

Tutaj można zachwyć się zabytkowymi lokomotywami i przedmiotami z historii kolei. BrukselskimeMuzeum Train World znajdującym  się w dawnej stacji kolejowej Schaarbeek  zobaczycie  imponującą kolekcję obejmującą też najstarszą zachowaną lokomotywę w Europie kontynentalnej.

W mieście tym  warto odwiedzić wyjątkową konstrukcję architektoniczną, która stanowi ikonę Brukseli i Belgii. Atomium to symboliczna pozostałość po wystawie światowej, która odbyła się w Brukseli w 1958 roku. Jest to najpopularniejsza atrakcja stolicy Europy.

Warto odkryć miejsca, takie jak ogród botaniczny i Grand Place, podróżując piętrowym autobusem z panoramicznym widokiem na miasto.

Koniecznie trzeba poznać historię belgijskiej czekolady i procesów jej przekształcania na gotowe produkty w muzeum Choco-Story Brussels. Dowiedzieć się czegoś o uprawie kakaowców podczas podziwiania eksponatów. Zobaczyć pokaz mistrza wytwarzania czekolady (chocolatier)  i delektować  się podczas degustacji.

Pobyt w Brukseli to też szansa na odwiedzenie muzeum Autoworld. Tam poznacie tajniki branży motoryzacyjnej oraz ewolucję pojazdów na przestrzeni lat. W ramach wystawy stałej zobaczycie  ponad 250 pojazdów, a okazjonalnie w muzeum tym, często odbywają się wystawy czasowe dotyczące różnorodnych aspektów branży.

Park miniatur Mini-Europe w Brukseli to słynne światowe zabytki w miniaturze, w tym Big Ben, gondole przy pałacu Dożów, Wielki Plac w Brukseli i Akropol.

O tym wszystkim oraz  innych atrakcjach opowie, świetnie mówiący po polsku przedstawiciel BRUSSEL AIRLINES.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *