TTG Polska Dziennik Turystyczny

Turystyczny drogowskaz 2023: Kirgistan – miejsce godne odkrycia

Kirgiska kultura zdobyła najwyższe uznanie na turystycznych targach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Kirgistan to wyjątkowe miejsce w środkowej Azji. Turystyka tam dopiero raczkuje, co jest dużą zaletą zwłaszcza dla tych osób, które nie lubią tłumów, a dany kraj chcą poznawać w swoim tempie.

Ta młodzieńczość to jeden z najważniejszych atutów Krigistanu, co pokazano na narodowym stoisku na Jubileuszowych bo 30 targach  Arabian Travel Market w Dubaju.

Kairat Itibayev, wiceprezes Kirgiskiej Organizacji Turystycznej, z niezwykłym profesjonalizmem i perswazją zaprezentował na otwartej scenie licznie zgromadzonym międzynarodowym gościom możliwości Republiki Kirgiskiej w dziedzinie turystyki. Prezentacja została przyjęta entuzjastycznie przez międzynarodowych gości.

 

 

Ponadto, atrakcyjna zabudowa stoiska z daleka przyciągała gości do odwiedzenia Kirgistanu. Niezwykła prezentacja łącząca narodowe symbole Kirgistanu oraz góry przyciągała odwiedzających. Zaletą narodowego stoiska było również położenie, ponieważ znajdowało się obok dużej otwartej sceny z widownią. To tu 1 maja odbyło się oficjalne otwarcie pawilonu narodowego Republiki Kirgiskiej na targach turystycznych „ATM 2023” w Dubaju.

W ciągu czterech dni trwania targów stoisko narodowe Kirgistanu odwiedziły tysiące gości. „Obecność Kirgistanu na Targach to szansa na zwiększenie zainteresowania krajem na arenie międzynarodowej i przyciągnięcie turystów oraz inwestycji w branży turystycznej” – podkreślił Kairat Itibayev.

Wg oceny przedstawicieli międzynarodowych mediów i tour operatorów uznano Kirgiską obecności na targach za jedną z najbardziej aktywnych, widocznych i najlepszych prezentacji kraju. Świadczy o tym liczna obecność na prezentacji oraz odwiedzaniu stoiska narodowego.

Promocją turystyki w Kirgistanie zajmuje się „Fundusz Wspierania Rozwoju Turystyki Republiki Kirgiskiej”, który został utworzony w 2022 r. jako spółka akcyjna ze 100 proc. udziałem Ministerstwa Gospodarki i Handlu Republiki Kirgiskiej. Zadaniem tej agendy rządowej jest wspieranie zrównoważonego rozwoju kirgiskiej branży turystycznej. W rozwoju turystyki kładzione są akcenty na poszanowanie natury, tradycji, bo w istocie te elementy są najważniejszymi atrakcjami kraju.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *