TTG Polska Dziennik Turystyczny

Turystyka wietnamska uderza w rynek turystów z USA

Trzy dekady po wojnie w Wietnamie, kraj ten otwiera się z nadzieją na powitanie uchodźców wojennych i weteranów, by podbudować rozwijająca się turystykę wietnamska.

Oficjalne statystyki pokazują, ze udział Wietnamu na rynku turystyki gospodarczej rozwija się pomyślnie, dzięki wzrostowi ekonomicznemu – przeciętnie 7% rocznie. Podobna sytuacja trwa już przez 10 lat.

– Wietnam spodziewa się 4 mln turystów w tym roku, dużo rodzin amerykańsko – wietnamskich i rodzin z Ameryki, których członkowie stracili życie w Wietnamie chce powrócić do tego kraju – poinformował Le Dang Doanh z Ministerstwa Planowania i Inwestycji. Nowe pokolenie Amerykanów jest coraz bardziej zainteresowane odwiedzeniem Wietnamu. – Każda wojna i każde rany potrzebują czasu na wyleczenie, minęło wystarczająco wiele czasu – dodał Doanh.

Wietnam ma wiele kilometrów plaż, wystawy dotyczące wojny, muzea i Pałac Pojednania w Sajgonie są to główne atrakcje mające przyciągnąć turystów z USA. W przeciągu ostatnich 10 lat amerykańska marynarka i flota powietrzna zatrzymywały się w Wietnamie jedynie z wizytami dobrej woli lub z transportem pomocy ofiarom tsunami. Teraz ma się to zmienić.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *