TTG Polska Dziennik Turystyczny

Turystyka wodna na światowej konferencji w Bydgoszczy

Światowa Konferencja Kanałów
Fot. Leszek Nowak

Bydgoszcz będzie wkrótce gospodarzem Światowej Konferencji Kanałów (World Canals Conference – WCC), organizowanej pod patronatem i przy współpracy Inland Waterways International.

Podobna konferencja, zorganizowana 2 lata temu w Lipsku, skupiła ponad 300 uczestników. Kolejne planowane są w USA i Chinach. Natomiast na najbliższą w dniach 24-26 czerwca 2024 roku w Bydgoszczy można się wciąż zgłaszać pod adresem wcc2024bydgoszcz.pl.

Będzie to okazja do dyskusji na temat rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce. Do Bydgoszczy zjadą eksperci, naukowcy, przedsiębiorcy, władze wszystkich szczebli i promotorzy turystyki wodnej. Spotkanie zapewni wymianę poglądów, poznanie światowych rozwiązań oraz promocję dróg wodnych. WCC2024 ma stworzyć możliwość budowania relacji między stronami zaangażowanymi w rozwój żeglugi śródlądowej w Polsce i za granicą, także jako oferty turystycznej. Oprócz wydarzeń w Bydgoszczy uczestnicy będą mogli odwiedzić inne istotne miejsca związane z żeglugą śródlądową w Polsce w ramach wizyt studyjnych. Metropolia Bydgoszcz m.in. poprzez zintegrowane i drożne dla turystyki drogi wodne pragnie stanowić konstelację dobrego wypoczynku, rekreacji oraz kultury dla mieszkańców i turystów.

Agnieszka Nowak i Leszek Nowak, www.2ba.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *