TTG Polska Dziennik Turystyczny

Ułatwienia wizowe dla turystów w Iranie

Na 10 międzynarodowych lotniskach w Iranie będą wydawane 15-dniowe wizy turystyczne. Ma to zachęcić turystów do odwiedzania Iranu. Wcześniej na 6 lotniskach wydawane były wizy 7–dniowe.

Jak powiedział przedstawiciel Irańskiej Organizacji Lotnictwa Cywilnego Reza Jafarzadeh wizy będą wydawane na lotniskach w miastach: Imam Chomeini, Mehr Abad, Maszhad, Isfahan, Sziraz, Tabriz, Asalouyeh, Buszehr, Qeszm oraz na lotniskach międzynarodowych na wyspie Kisz.

Aby otrzymać wizę, trzeba mieć powrotny bilet oraz paszport ważny co najmniej 6 miesięcy. Przed datą wygaśnięcia będzie można przedłużyć wizę na 1 miesiąc. Obecni na lotniskach przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych Iranu i policji mają wystawiać wizy jak najszybciej. Jafarzadeh stwierdził, że nawet w przypadku gdy konieczne będzie skonsultowanie się z Ministerstwem Informacji procedura ma trwać nie dłużej niż godzinę. Wizy będą mogli otrzymać obywatele 68 państw bez wcześniejszego składania podań o wizy w ambasadach Iranu.

W przypadku odmownej decyzji o wydaniu wizy Organizacja Dziedzictwa Kulturowego i Turystyki będzie zobowiązana do pokrycia kosztów powrotu turysty do kraju. Wizy nie będą wydawane obywatelom: Czech, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Argentyny oraz krajów które przyjmują uchodźców z Egiptu, Jordanii, Maroka, Tunezji, Libii i Algierii.   

Dorota Świerczewska

Źródło: www.chn.ir

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *