TTG Polska Dziennik Turystyczny

USA: mniej podróży powoduje dla gospodarki stratę 71 miliardów dolarów

Mapa z pinezkami na USA
Fot. Unsplash

Według US Travel Association, jeśli rząd federalny nie wprowadzi usprawnień w całym systemie podróży lotniczych, straci nawet 71 miliardów dolarów z wydatków na podróże.

Rekordowe lato w zakresie popytu na podróże pokazało problemy w całym systemie podróży i doprowadziło do sytuacji, gdy podróżujący liniami lotniczymi odbyli średnio o dwa loty mniej rocznie. Potencjalny koszt dla gospodarki USA to 71 miliardów dolarów – wynika z nowego badania przeprowadzonego przez Ipsos.

„Kiedy prawie 60 proc. osób podróżujących ostatnio samolotami uzna to doświadczenie za porównywalne lub gorsze niż wizyta w DMV (podróż samochodem-red.), jest to niepokojący sygnał wymagający działania” – powiedział Geoff Freeman, prezes i dyrektor generalny US Travel Association.

Skutki frustracji podróżnych oznaczają łącznie 27 milionów nieodbytych podróży i 71 miliardów dolarów strat dla amerykańskiej gospodarki, w tym 4,5 miliarda dolarów utraconych wpływów podatkowych.

Połowa pasażerów linii lotniczych stwierdziła, że ​​w ciągu najbliższych sześciu miesięcy podróżowałaby więcej, gdyby doświadczenie to było mniej kłopotliwe. Podobnie osoby podróżujące służbowo odbywałyby średnio dwa podróże rocznie, gdyby było to łatwiejsze, co przełożyłoby się na 18 milionów dodatkowych podróży i kwotę 52 miliardów dolarów wpływów do gospodarki.

Freeman zwrócił uwagę na liczne sposoby, w jakie rząd federalny zawodzi podróżnych, takie jak przestarzała technologia kontroli bezpieczeństwa, niespójne oczekiwania w punktach kontroli celnej i na lotniskach oraz trwające miesiące (lub lata) opóźnienia w wydawaniu amerykańskich wiz turystycznych.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *