TTG Polska Dziennik Turystyczny

USA organizują ewakuację z Izraela na statku wycieczkowym

Wycieczkowy statek rejsowy
Fot. Pixabay

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w liniach lotniczych Departament Stanu USA nawiązał współpracę z Royal Caribbean w celu ewakuacji Amerykanów z Izraela.

Rhapsody of the Seas przybył do Hajfy w poniedziałek rano, aby przewieźć Amerykanów przebywających w Izraelu do Limassol na Cyprze. Przeprawa morska na Cypr trwa około 12 godzin. Stamtąd będą mogli kontynuować podróż do domu lotami rozkładowymi lub czarterowymi.

Porozumienie zostało zawarte na prośbę Ambasady USA w Izraelu. Na statku będzie obecny personel konsulatu USA, który pomoże w dalszej podróży poza Cypr.

W zeszłym tygodniu Rhapsody of the Seas odwołało zawinięcie do Izraela z powodu konfliktu.

Od czasu, gdy ponad tydzień temu Hamas przeprowadził niespodziewaną inwazję na Izrael, zginęło około 30 Amerykanów. Departament Stanu podał, że co najmniej 15 kolejnych osób uznano za zaginionych.

W związku z brakiem regularnych połączeń lotniczych ze Stanów Zjednoczonych i wielu innych linii lotniczych, do Stanów Zjednoczonych przylatuje niewielka liczba specjalnie zorganizowanych lotów.

Rzecznik Białego Domu John Kirby powiedział, że w weekend rozpoczęły się loty czarterowe do Europy, połączone z regularnymi usługami z głównych miast europejskich.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *