TTG Polska Dziennik Turystyczny

USA: Wiek emerytalny pilotów linii lotniczych zostanie podniesiony?

Pilot
Fot. Pixabay

Federalna Administracja Lotnictwa USA sprzeciwiła się propozycji podniesienia obowiązkowego wieku emerytalnego pilotów.

FAA twierdzi, że przed podniesieniem wieku emerytalnego do 67 z 65 lat potrzebne są dalsze badania.

„Kluczowe jest zapewnienie agencji możliwości przeprowadzenia badań i określenia środków zaradczych” – powiedział administrator FAA Mike Whitaker w piśmie do Komisji Handlu Senatu USA.

„Jeśli chodzi o podniesienie wieku emerytalnego pilotów, FAA jasno stwierdziła, że ​​na pierwszym miejscu musi znaleźć się analiza naukowa i analiza bezpieczeństwa. Tak się nie stało” – stwierdziła senator Maria Cantwell, przewodnicząca komisji.

W lipcu Izba Reprezentantów USA głosowała za podniesieniem wieku emerytalnego. Ustawa nie została jednak przyjęta i od tego czasu jest procedowana.

Sekretarz transportu Pete Buttigieg powiedział w zeszłym miesiącu w Kongresie, że FAA „nie ma danych potwierdzających zasadność podniesienia wieku emerytalnego”. Stwierdził, że byłoby to „powyżej międzynarodowych standardów i będzie miało konsekwencje dla amerykańskich przewoźników lotniczych”. Oznacza to, że starsi piloci prawdopodobnie nie mogliby latać na wielu, jeśli nie na wszystkich, trasach międzynarodowych ze względu na ograniczenia wiekowe obowiązujące w innych krajach.

Związki zawodowe pilotów sprzeciwiają się podniesieniu wieku emerytalnego, ale popiera je Regionalne Stowarzyszenie Linii Lotniczych. Podniesienie wieku „umożliwiłoby zatrzymanie bardziej doświadczonych kapitanów, którzy z kolei mogliby latać razem z nowymi pierwszymi oficerami i być ich mentorami, pomagając w stabilizacji zmniejszania się liczby oficerów” – stwierdzono w oświadczeniu Regionalnego Stowarzyszenia Linii Lotniczych.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *