TTG Polska Dziennik Turystyczny

W Bydgoszczy odbędzie się Światowa Konferencja Kanałów 2024

Żegluga śródlądowa
Fot. Piotr Żyła

W dniach 24-26 czerwca 2024 r. w Bydgoszczy odbędzie się Światowa Konferencja Kanałów 2024 | World Canals Conference Bydgoszcz – WCC2024.

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem i przy współpracy Inland Waterways International. Jest to coroczne święto entuzjastów żeglugi śródlądowej, które odbywa się na przemian w Europie, Azji i Ameryce (2019 – Chiny, 2021 – USA, 2022 – Niemcy, 2025 – USA). Będzie to kolejna sposobność do kontynuacji dyskusji na temat rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce oraz osadzenia jej w kontekście międzynarodowym.

Organizatorzy spodziewają się zebrać szerokie grono ekspertów, naukowców, przedsiębiorców, reprezentantów władz publicznych oraz promotorów korzystania ze śródlądowych dróg wodnych, także pod względem turystycznym. Będzie to doskonała okazja do wymiany poglądów, pomysłów, a przede wszystkim poznania rozwiązań stosowanych w innych krajach. WCC2024 to również możliwość budowania relacji pomiędzy wszystkimi, którzy na co dzień korzystają, dbają i rozwijają żeglugę śródlądową, nie tylko w Polsce.

Oprócz spotkania nad Brdą i Wisłą, uczestnicy będą mieli okazję, by poznać inne, ważne miejsca związane z żeglugą śródlądową w Polsce, w ramach organizowanych wizyt studyjnych.

Więcej informacji: www.wcc2024bydgoszcz.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *