TTG Polska Dziennik Turystyczny

W Tarnowie szukamy najładniejszej reklamy!

Z roku na rok coraz więcej turystów odwiedza Tarnów – Perłę Polskiego Renesansu. Każdy kto pierwszy raz zawita do Tarnowa jest zachwycony nie tylko jego pięknymi ale i zadbanymi elewacjami kamienic. Aby jeszcze bardziej poprawić wizerunek miasta, tarnowski Magistrat rozpoczyna konkurs „Kanon Reklamy – Kanon Architektury”, który polega na  zgłaszaniu najlepszej i najgorszej reklamy oraz najładniejszej i najbrzydszej elewacji kamienicy.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto prześle zdjęcie przedstawiające miejsce, które zasługuje na takie wyróżnienie. Magistrat che pokazać dobre wzory, pomysły, które poprawiają wizerunek Tarnowa, a często "giną" w zalewie kiczu, i tandety.

Na zdjęcia Urząd Miasta w Tarnowie czeka do końca września. Podczas finału autorzy najciekawszych fotografii otrzymają nagrody. Zdjęcia w formacie jpg lub gif można nadesłać za pomocą poczty elektronicznej na adres internetowy: tarnow@umt.tarnow.pl  z tytułem "Kanon reklamy – kanon architektury". Wybrane zdjęcia będą publikowane na stronie www.tarnow.pl. Zgłoszenie winno zawierać informacje o tym gdzie i kiedy wykonano zdjęcie oraz imię i nazwisko autora fotografii.

W październiku kapituła plebiscytu "Kanon Reklamy – Kanon Architektury" z udziałem prezydenta Tarnowa Mieczysława Bienia przyzna nagrody:

Kanon Reklamy – edycja 2006

– za najlepszą reklamę roku dla właściciela reklamy i agencji reklamowej za pomysłowość, nowe spojrzenie na zagadnienie. Jest to nagroda za wrażliwość estetyczna i promocje dobrej jakości.

Kanon Architektury – edycja 2006

– najładniejsza rewitalizacja tarnowskich kamienic i wnętrz.

Złoty Granat – edycja 2006

– nagroda dla najgorszej i absurdalenj reklamy oraz fasady tarnowskich kamienic.

Drogi gościu, jeśli będziesz w Tarnowie zachwycając się naszymi zabytkami zagłosuj i wskaż nam co Ci się podoba a co nie!

W tym miejscu warto nadmienić o innej inicjatywie urzędników miejskich w najcieplejszym mieście w Polsce. Otóż  w Tarnowie ruszył projekt, którego celem jest zachęcenie młodzieży do dbania o otoczenie nie tylko szkoły. Uczniowie jednej ze szkół  odnowili poręcz przy schodach na Basztowej – malowniczej ulicy przecinającej mury miejskie, chętnie uczęszczanej przez turystów.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *