TTG Polska Dziennik Turystyczny

Wakacje.pl kolejny rok na plusie

W Polsce działa około 1000 portali, oferujących sprzedaż towarów i usług przez Internet. Tylko 9,5% z nich istnieje dłużej niż 5 lat.

Do tego grona należy spółka Wakacje.pl, założona w 1999 roku. Firma, będąca czołowym graczem w sprzedaży agencyjnej pakietów wycieczkowych on-line w Polsce, opublikowała wyniki finansowe, uzyskane w roku 2005. Zysk netto firmy wyniósł ponad 600 tysięcy zł., w stosunku do 577 tysięcy zł w roku 2004.

Miniony rok był dla Wakacje.pl rokiem inwestycji. Firma znaczne środki finansowe przeznaczyła na poszerzanie kanałów dystrybucji i rozbudowę systemu CRM, w celu skuteczniejszego zarządzania relacjami z klientami indywidualnymi. Spółka uzupełniła usługi o sprzedaż ofert turystycznych off-line, otwierając punkty sprzedażowo-informacyjne w centrach handlowych. Zwiększono pojemność centrali Call Center, podwoiła się również ilość osób zatrudnionych w dziale sprzedaży.

Spółka kontynuuje intensywny rozwój działalności w poszczególnych segmentach turystyki – w styczniu 2006 uruchomiła portal Wypoczynek.pl, poświęcony turystyce krajowej. W związku z dynamiczną rozbudową serwisu głównego, firma przygotowuje również dwie nowe platformy, które będą skoncentrowane wyłącznie na rezerwacji biletów lotniczych oraz noclegów. Dziś rezerwacja przelotów i noclegów odbywa się bezpośrednio przez portal Wakacje.pl.

Popyt na nasze usługi wciąż rośnie, o czym świadczy dwukrotny wzrost liczby klientów w sezonie 2005. Blisko dwukrotnie wzrosły też obroty uzyskane przez portal ze sprzedaży pakietów wycieczkowych i wyniosły 28,6 mln zł. Przewidujemy, że w roku 2006 obroty wynikające w działalności będą wynosić 42 mln – mówi Michał Kaczorowski, prezes portalu Wakacje.pl

Planowanie wczasów zawsze wiąże się z emocjami i dużym zaangażowaniem ze strony klientów. Wakacje.pl, działające najdłużej na rynku e-usług turystycznych, doskonale wiedzą, jak efektywnie zaspokajać potrzeby i spełniać marzenia internetowych turystów. Na dobre relacje z internautami wpływają również narzędzia udostępniane przez portal, pozwalające internautom oceniać miejsca, w których wypoczywali.

Nasi internauci mają możliwość wypowiadania się na temat miejsc i obiektów, w których spędzili wakacje. Każda z takich wypowiedzi dostarcza nam cennych informacji o tym, czego oczekują i jakiego typu wypoczynku szukają. W wyborze wycieczki pomagają również dobrze zmotywowani pracownicy, posiadający wieloletnie doświadczenie w sprzedaży internetowej. Dziś, profesjonalnie wyszkoleni i z dużym bagażem doświadczeń, stanowią elitę wśród sprzedawców ofert turystycznych w polskim internecie – dodaje Kaczorowski.

Osiągnięty zysk uwidacznia przewagę portalu nad konkurentami z branży. Kolejny podmiot notowany na rynku w ubiegłym roku osiągnął zysk 15- krotnie niższy. Stabilna sytuacja finansowa oraz od wielu lat największa popularność portalu, napędzają jego dalszy rozwój. Uzyskany zysk netto, podobnie jak w poprzednich latach, zostanie wykorzystany na realizację zaplanowanych inwestycji rozwojowych oraz częściowo jako kapitał zapasowy firmy.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *