TTG Polska Dziennik Turystyczny

WAKACJE Z DUCHAMI czyli ZOBACZ BROWAR NOCĄ

Stary książę witający gości w swoim browarze, blask latarni oświetlający zabytkowe budynki, dźwięki harmonii i muzyki Telemanna oraz opowieści starego piwowara. To tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników nocnego zwiedzania browaru w Tychach. W te wakacje browar zapełni się nocą duchami… i zdobywcami wejściówek na te wyjątkowe wycieczki.

Letnia atrakcja Muzeum

Oferta nocnego zwiedzania Browaru w Tychach to letnia atrakcja, która dostępna będzie od drugiej połowy czerwca do końca sierpnia br., w każdy piątkowy i sobotni wieczór. Oprócz spaceru przez nocny Browar goście będą mieli okazję zwiedzić jedyne w Polsce Tyskie Muzeum Piwowarstwa, a następnie napić się piwa przy dźwiękach starego jazzu w pubie w podziemiach, oglądając wizerunki Browaru sprzed wieku.

Co czeka zwiedzających?

Zwiedzających wita Klucznik, który przez kolejne kilkadziesiąt minut będzie prowadził gości wśród zabytkowych budynków Browaru Książęcego. Goście z latarniami ruszają na teren Browaru gdzie czekać na nich będzie szereg tajemniczych postaci, ściśle związanych z dawnymi dziejami tego zakładu. Pojawi się na pewno sam Stary Książę – Jan Henryk XI, który przywita gości w  Browarze. W zabytkowej warzelni spotkać można będzie Starego Piwowara, który wtajemniczy gości w tajniki piwowarskiego kunsztu, dzieląc się przy tym wieloma anegdotami. Będzie jeszcze… to pozostawmy na razie tajemnicą, dość rzec, że kawalkada browarowych duchów wyjdzie gościom na spotkanie.
Jak wziąć udział w nocnym zwiedzaniu?

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc i terminów, udział w nocnym zwiedzaniu objęty jest specjalnym konkursem, do którego Muzeum zaprasza wszystkie osoby pełnoletnie.

Chętnych do nocnej wyprawy będą mogli się zapisywać zawsze i wyłącznie w każdy wtorek poprzedzający piątkową i sobotnią nocną wycieczkę. Wystarczy zadzwonić wtedy między 12.00 a 14.00 pod numer telefonu Muzeum 32 327 84 30 i po prostu zarezerwować udział w piątkowej lub sobotniej turze. Na jedno nazwisko zapisywane są maksymalnie 2 osoby, łącznie ze zgłaszającym.

Zapisy prowadzone są aż do wyczerpania miejsc w wycieczkach na dany weekend. A ci, którym się nie uda będą zaproszeni do próbowania szczęścia w kolejny wtorek.

Pierwsza szansa na wygranie wejściówek w Muzeum już 27 czerwca (na zwiedzanie 30 czerwca i 1 lipca), a potem 4 lipca (na zwiedzanie 7 lipca), 11 lipca (na zwiedzanie 14 i 15 lipca) , 18 lipca (na zwiedzanie 21 i 22 lipca), 25 lipca (na zwiedzanie 28 i 29 lipca), 1 sierpnia (na zwiedzanie 4 i 5 sierpnia), 8 sierpnia (na zwiedzanie 11 i 12 sierpnia), wyjątkowo 16 sierpnia (środa)- na zwiedzanie 18 i 19 sierpnia, a ostatni konkursowy wtorek przypada na 22 sierpnia, kiedy organizatorzy będą losować miejsca w finałowym zwiedzaniu 25 sierpnia.

Tyskie Muzeum Piwowarstwa otwarto w listopadzie 2004 roku i od tamtego czasu odwiedziło je blisko 60 000 zwiedzających, w tym kilka tysięcy gości z zagranicy. Oprócz stałej oferty zwiedzania Browaru oraz Muzeum w ofercie są inne imprezy, takie jak koncerty szantowe (spotkania z cyklu PORT W MUZEUM), bluesowe czy rockowe; spotkania filmowe (z cyklu TYLKO DLA KINOSZY), wystawy czasowe, a nawet okazjonalnie pokazy mody!

Funkcjonowanie Muzeum zostało dostrzeżone i nagrodzone w kilku konkursach. Projektanci: Tomasz Konior i Krzysztof Barysz odebrali w czerwcu 2005 roku. z rąk Wojewody Śląskiego nagrodę za najlepsze wnętrze w ramach konkursu na Architekturę Roku, jak również wyróżnienie w konkursie Marszałka Województwa na najlepszą przestrzeń publiczną regionu. We wrześniu 2005 roku Muzeum wywalczyło nagrodę i certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego przyznane przez Polską Organizację Turystyczną, a w październiku śląski oddział Polskiej Izby Turystyki przyznał Muzeum honorową nagrodę Kompas 2005 za produkt turystyczny.
 

Informacji na temat funkcjonowania Tyskiego Muzeum Piwowarstwa udzielają:

Dorota Janas – Koordynator ds. Tyskiego Muzeum Piwowarstwa
(tel. 327 84 36 lub 695 591 297) lub djanas@kp.pl
Małgorzata Walędzińska – Rzecznik Tyskich Browarów Książęcych
(tel. 327 84 15 lub 601 590 618) lub mwaledzinska@kp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *