TTG Polska Dziennik Turystyczny

Wakacyjna kampania „Paszport turystyczny”

torun-widok

Happeningiem na Rynku Staromiejskim w Toruniu rozpoczyna się w najbliższy piątek (4 lipca) trzecia już edycja wakacyjnej kampanii „Paszport turystyczny”, promującej turystyczne atrakcje województwa kujawsko-pomorskiego i nasz region jako interesujący cel letnich wyjazdów.

Zabawa polega na turystycznym odwiedzaniu wskazanych ciekawych miejsc na Kujawach i Pomorzu, zdobywaniu pieczątek potwierdzających zwiedzanie w wydanym specjalnie okolicznościowym „paszporcie” oraz udziale w związanych z kampanią imprezach i konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. W pierwszej edycji w 2012 roku promowaliśmy dziesięć godnych polecenia turystycznych atrakcji regionu – między innymi Biskupin, Tucholę i Śliwice, a także Chełmno, Ciechocinek i Inowrocław. W drugiej, ubiegłorocznej edycji, która odbywała się przede wszystkim pod znakiem wycieczek do położonych w naszym województwie parków krajobrazowych, wzięło udział blisko 20 tysięcy mieszkańców regionu oraz turystów z całej Polski, którzy zbierali pieczątki w dwudziestu promowanych miejscach. Oprócz nagród w konkursach, wśród których były rodzinne vouchery pobytowe w ośrodkach wakacyjnego wypoczynku, udział w spływach kajakowych i sprzęt turystyczny, zorganizowaliśmy dla nich również spacery z przewodnikiem.

– Tym razem drukujemy 20 tysięcy „paszportów” które będzie można odbierać w punktach informacji turystycznej w całym województwie, a kampanii towarzyszą zniżki na bilety do muzeów oraz rabaty w niektórych lokalach gastronomicznych, miejscach noclegowych i wypożyczalniach sprzętu turystycznego, a nawet w jednym z gabinetów kosmetycznych. Zapraszam! – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

Wszystkie szczegóły wkrótce na stronie Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (www.k-pot.pl), która wspólnie z Urzędem Marszałkowskim jest organizatorem „Paszportu turystycznego” 2014, oraz na prowadzonym przez K-POT koncie na Facebooku.

Wydarzeniem otwierającym kampanię jest piątkowy happening na Rynku Staromiejskim w Toruniu, w którym zapowiedział swój udział marszałek Piotr Całbecki. Będzie można odebrać „paszport” i otrzymać pierwszą pieczątkę, a także informację o miejscach do których odwiedzenia zapraszamy podczas tegorocznych wakacji i planowanych imprezach.

foto: Robert Lachmann

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *