TTG Polska Dziennik Turystyczny

Wakacyjne pociągi w Bieszczady

SKPL

Rozpoczęły się wakacje, a w raz z nimi na tory ruszyły wakacyjne pociągi w Bieszczady.

Przez cały rok z Krakowa do Zagórza codziennie kursują pociągi TLK Wetlina i TLK Bieszczady, które wyjeżdżają ze stolicy Małopolski o 5:27 i 15:30.

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku ruszyły wakacyjne połączenia z Krakowa do Łupkowa i Uherców Mineralnych, które kursują w wakacyjne weekendy.

W każdą sobotę o godzinie 13:51 pociąg TLK Bieszczady wyrusza z Uherzec do Łupkowa, skąd o 15:53 jako TLK Połoniny, jedzie bezpośrednio do stolicy Małopolski. W niedziele pociąg z Łupkowa rozpoczyna podróż o 13:31, docierając do Uherzec o 14:59.

Skład zatrzymuje się po drodze na takich stacjach jak: Lesko Łukawica, Nowy Zagórz, Sanok, Zarszyn, Wróblik Szlachecki, Krosno Miasto, Krosno, Jedlicze, Jasło, Biecz, Gorlice Zagórzany, Bogoniowice Ciężkowice, Tuchów, Tarnów oraz Kraków Płaszów, planowo kończąc bieg o 19:48. Dodatkowo, pociąg jadący z Łupkowa przejeżdża przez stacje: Nowy Łupków, Komańcza, Komańcza Letnisko, Rzepedź, Szczawne Kulaszne i Zagórz.

Z uwagi na braki taborowe w PKP Intercity połączenia na jego zlecenie realizuje spalinowymi zespołami trakcyjnymi prywatny przewoźnik SKPL.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *