TTG Polska Dziennik Turystyczny

Wiatr zmian – ITB Berlin 2023

Messe Berlin
Fot. Messe Berlin

Branża turystyczna odlicza ostatnie dni przed targami berlińskimi. Po przerwie spowodowanej pandemią wydarzenie wraca pod hasłem „Open for Change”, czyli wiodące targi turystyczne na świecie są otwarte na zmianę, na nowe.

Pierwszą zmianą jest nowa formuła organizacji targów. W tym roku, po raz pierwszy od ponad 50 lat, adresowane są one wyłącznie do gości branżowych. Skróci się też czas trwania: dotychczas trzy dni miały charakter branżowy, a dwa były przeznaczone dla publiczności. Samo wydarzenie rozpocznie się już we wtorek i potrwa do czwartku.

Drugą zmianą jest pojawienie się w przestrzeni Messe Berlin nowej hali. Wielofunkcyjna hala Hub27 zaprezentuje ofertę turystyczną Gruzji – kraju partnerskiego ITB Berlin 2023. Oprócz Gruzji stoiska narodowe będą tutaj mieć m.in.: Austria, Szwajcaria, Bułgaria, Polska, Armenia, Azerbejdżan, Czechy, Słowenia, Berlin i Brandenburgia, a także Deutsche Bahn i różne niemieckie lotniska. Oznacza to, że z użytku wyłączona będzie tzw. „Mała Gwiazda”, w której wcześniej wystawiała się także Polska.

W Hub27 znajduje się również ITB Blogger Base, miejsce spotkań wszystkich międzynarodowych blogerów podróżniczych.

Kolejną zmianą jest sposób organizacji ITB Convention. Wybrane wykłady i prezentacje będą transmitowane na towarzyszącej platformie internetowej ITBxplore.

Nowości pojawią się także w prezentacji segmentów. Na nowej scenie ITB Lighthouse Stage w hali 4.1b odbędą się prezentacje, dyskusje i wydarzenia networkingowe dotyczące wszystkich aspektów podróży przygodowych, odpowiedzialnej turystyki i kariery w turystyce.

Kolejną nowością w Hali 4.1 jest Pawilon LGBTQ+. Jednym z wystawców będzie Visit Malta – gospodarz tegorocznego wydarzenia Europride. Swoją prezentację będzie miała także Walencja, gdzie odbędą się Gay Games 2026.

Swój osobny pawilon ma  w tym roku także turystyka medyczna. Znajdzie się on w hali 26c. Duża część wystawców tego segmentu pochodzi z Turcji. Zaprezentowane zostaną między innymi liczne nowe kliniki, ale także hotele medyczne i destynacje.

W Marshall House centrum wystawienniczego zaprezentuje się 23 wystawców nowego segmentu ITB Luxury Home.

Nowością jest niemiecki Marketplatz. Na tym turystycznym „rynku” zaprezentuje się m.in. park wakacyjny Weissenhäuser Strand.

Swoją premierę na ITB Berlin będzie miała firma Airbnb Germany. Wystawca ten zaprezentuje się w hali 9.

Jak podaje organizator targów, 90 procent powierzchni wystawienniczej jest już zarezerwowane. Pokazuje to duże zainteresowanie i chęć powrotu branży do bezpośredniego kontaktu. Jeszcze do niedawna były obawy, czy po dwóch edycjach organizacji ITB on-line targi powrócą do tradycyjnej formy. Nie oznacza to jednak, że będzie to taka sama formuła, jak przed pandemią. Nowości technologiczne i wirtualizacja podróży zagościły na stale w działaniach marketingowych branży turystycznej.

ITB Berlin odbędą się w tym roku w dniach 7-9 marca.

Autor: Agnieszka Nowak i Leszek Nowak, www.2ba.pl
Foto: messe-berlin.de

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *