TTG Polska Dziennik Turystyczny

Więcej ścieżek rowerowych

Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Sowich zamierza rozbudować system ścieżek rowerowych na terenie miast: Bielawa, Pieszyce, Walim oraz gmin: Nowa Ruda i Dzierżoniów, czyli tych wchodzących w skład stowarzyszenia.

Według Radosława Pietucha z Euroregionu Glacensis, na obszarze Gór Sowich zostało do tej pory oznakowanych już około 170 km ścieżek rowerowych. Są to jednak trasy dla rowerzystów zaawansowanych. Pojawia się także coraz więcej miejsc, które będą dostępne także dla początkujących miłośników dwóch kółek.
Niewykluczone, że bielawskie ścieżki będą włączone do europejskiej sieci szlaków "Eurovelo". Szlaki, które zgodnie z założeniami będą liczyć w Europie około 60 tys. km, mają sprzyjać rozwojowi turystyki rowerowej na całym kontynencie. Powstają one w oparciu o już istniejącą sieć lokalnych ścieżek i dróg, łącząc je w jeden system.

Polska zostałaby włączona do tzw. Szlaku Bursztynowego, którego zasięg obejmuje trasę od Gdańska aż do Chorwacji. Eurovelo objąłby również obszar działania STGS, a dokładniej takie miejscowości, jak: Bielawa, Pieszyce, Piskorzów oraz Ostroszowice.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *