TTG Polska Dziennik Turystyczny

Winny smak Ribatejo

Degustacja win z Regionu Ribatejo, zorganizowana przez ICEP Portugal – Biuro Radcy Handlowego Portugalii oraz Regionalną Komisję ds. Produkcji Wina z Regionu Ribatejo, 20 czerwca w Warszawie, była niepowtarzalną okazją do skosztowania wielu znakomitych win pochodzących z tego regionu Portugalii.

W regionie Ribatejo występują zarówno urodzajne ziemie, położone wzdłuż rzeki Tag, jak i tereny o ubogich i suchych glebach. W konsekwencji winorośl ma cechy charakterystyczne dla danego typu ziemi. Wśród białych win, króluje tu odmiana Fernao Pires oraz szczepy: Arinto, Trincadeira das Pratas, Tamarez i Talia. Wina czerwone są robione głównie z winogron Castelao, choć Trincadeira lub Aragonez odgrywają również ważną rolę. Obecnie w Ribatejo jest ponad 22 tys. ha upraw. W regionie działa specjalnie przygotowany szlak winiarski (Rota da Vinha e do Vinho do Ribatejo). W Santarem istnieje nawet Bractwo Enofilów, które chętnie odpowie na każde pytanie na temat wina.

Bogactwo materiałów informacyjnych, tłumacze, a przede wszystkim wspaniałe trunki sprawiły, że uczestnicy tej degustacji już pewnie planują wyprawę do Portugalii winnym szlakiem Ribatejo…

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *