TTG Polska Dziennik Turystyczny

Wkrótce jubileuszowa, 50. edycja Germany Travel Mart

Germany Travel Mart
Fot. Ernesto Uhlmann

Za kilka tygodni (21-23 kwietnia 2024 r.) w Chemnitz odbędzie się 50. edycja targów Germany Travel MartTM (GTM), które organizuje Niemiecka Centrala Turystyki (DZT). Gospodarzami GTM 2024 są Chemnitzer Wirtschaftsförderungs- und Entwicklungsgesellschaft mbH (CWE) oraz Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsen mbH (TMGS).

Głównym wydarzeniem podczas GTM będą dwudniowe warsztaty w Centrum Kongresowym Carlowitz, podczas których około 200 czołowych przedstawicieli niemieckiej branży turystycznej, w tym regiony, firmy transportowe, hotelarskie i usługowe, zaprezentują swoje oferty międzynarodowym nabywcom, nawiązując nowe kontakty biznesowe i negocjując kontrakty na przyszły rok. Dla przedstawicieli mediów przewidziano wycieczki tematyczne dzięki którym poznają region. Głównymi punktami zwiedzania będą: Europejska Stolica Kultury Chemnitz 2025, kultura przemysłowa, architektura/sztuka oraz zabytki UNESCO – Region Rudawy/Krušnohoří. Podczas konferencji prasowej dziennikarze dowiedzą się także o najnowszych trendach i aktualnościach na temat Niemiec jako kierunku podróży, nowych ofertach Deutsche Bahn oraz otrzymają ciekawe informacje o Chemnitz i Saksonii. W programie towarzyszącym przewidziano oficjalne otwarcie w centrum kongresowo-eventowym Kraftverkehr, wieczór gospodarzy w Muzeum Augusta Horcha w Zwickau oraz wycieczki przedkongresowe, wszyscy uczestnicy zapoznają się z turystyczną różnorodnością Chemnitz i okolicy.

Petra Hedorfer, przezes zarządu DZT: „Po raz drugi organizujemy GTM w Chemnitz, w mieście, które reprezentuje zarówno dynamiczną historię sukcesu, jak i ciągłą transformację Niemiec jako celu podróży. 35 lat po upadku Muru prezentujemy region, który łączy w sobie historię przemysłu, współczesną kulturę i imponujący krajobraz naturalny w okolicy. W 2023 r. Saksonia osiągnęła prawie poziom noclegów gości z zagranicy z rekordowego roku (96% stanu z roku 2019), co potwierdza turystyczne znaczenie regionu. Ta pozytywna tendencja powinna zostać jeszcze bardziej wzmocniona, gdy w 2025 r. Chemnitz stanie się Europejską Stolicą Kultury, jako czwarte niemieckie miasto odznaczone tym tytułem”.

Barbara Klepsch, minister kultury i turystyki Saksonii: „Cieszymy się, że to wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie obędzie się w Wolnym Kraju Związkowym Saksonii w 2024 roku. Na kilka miesięcy przed objęciem przez Chemnitz tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2025 stanowi to doskonałą okazję do skutecznego zaprezentowania miasta i całego regionu międzynarodowym organizatorom podróży. Saksonia jako cel podróży kryje w sobie niesamowitą różnorodność skarbów do odkrycia i chcemy to pokazać. Ważne jest dla nas, aby eksperci ds. podróży, decydenci i media mogli z bliska zapoznać się z naszymi ofertami turystycznymi, ponieważ ich własne doświadczenia są o wiele bardziej przekonujące niż cokolwiek innego.”

Katja Loße, dyrektor zarządzająca firmy CWE w Chemnitz: „Serdecznie zapraszamy do Europejskiej Stolicy Kultury 2025 i regionu turystycznego Chemnitz-Zwickau. W szczególności ofertę kierujemy do przedstawicieli międzynarodowej branży turystycznej zajmującej się turystyką aktywną i miejską, a także do osób zainteresowanych kulturą i sztuką”.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *