TTG Polska Dziennik Turystyczny

Wycofanie Internetu z pokładów samolotów

Amerykański producent samolotów Boeing ogłosił plany dotyczące likwidacji systemu Connexion by Boeing, zapewniającego satelitarny, bezprzewodowy dostęp do Internetu podczas lotu na pokładzie samolotów pasażerskich.

Powodem rezygnacji z Connexion by Boeing jest niskie zapotrzebowanie ze strony podróżnych. Opublikowane przez Boeinga badania, przeprowadzone w kwietniu na 3 200 pasażerach linii lotniczych, pokazały, że Internet na pokładzie zyskałby na popularności. 83% ankietowanych odpowiedziało, że dostępność Internetu miałaby wpływ na aich przyszłe plany dotyczace podróży i wyboru linii lotniczczych. Podróżni, którzy w czasie lotu korzystali z połączenia internetowego Boeings Connexion, w 92% rekomendowaliby go innym. Jednakże entuzjazm dla pomysłu związanego z Internetem na pokładzie samolotu, znacznie przewyższył faktyczną liczbę osób, które za usługę zapłaciły i z niej korzystają.

Zazwyczaj linie lotnicze pobierają 30 dolarów za dostęp do internetu podczas całego lotu, lub około 10 dolarów za godzinny dostęp. Instalacja systemu Connexion by Boeing na pokładzie jednego samolotu był wydatkiem rzędu 500 tysięcy dolarów.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *