TTG Polska Dziennik Turystyczny

Wyniki kampanii Warsaw Destination Alliance w BBC World

Wspaniały, dynamiczny i piękny kraj! Aż 7,9 milionów Europejczyków obejrzało na przełomie kwietnia i maja br. spot reklamowy Warszawy emitowany w stacji BBC World! Teraz Fundacja Warsaw Destination Alliance prezentuje efekty kampanii oraz opinie o Warszawie i Polsce wynikające z badań przeprowadzonych przez stację BBC World.

Kampania reklamowa Warszawy prowadzona przez Warsaw Destination Alliance w stacji BBC World trwała 4 tygodnie. Od 20 kwietnia do 19 maja wyemitowano 250 30-sekundowych spotów promujących stolicę Polski, jako dogodną i atrakcyjną destynację turystyczną, kulturalną i biznesową. Reklama skierowana była do szerokiego grona widzów stacji BBC World w całej Europie. Jej celem było budowanie atrakcyjnego wizerunku miasta na świecie.

Według szacunków BBC World kampania reklamowa Warszawy dotarła do grupy 7,9 milionów Europejczyków. 26% z nich to decyzyjni biznesmeni, 27% liderzy opinii publicznej, 26% odbiorców regularnie podróżuje w celach turystycznych, a 23% to osoby często wyjeżdżające na krótkie wycieczki.

Spot reklamowy Warszawy przedstawiał miasto wykorzystując motyw tradycji i historii w połączeniu z nowoczesnością, młodością i dynamizmem. 38% ankietowanych uznało przekaz za pozytywny, a 17% za intrygujący. Wśród indywidualnych opinii przedstawionych w badaniach powtarzały się stwierdzenia takie jak Cóż to za wspaniały, dynamiczny i piękny kraj? oraz Ta kampania przedstawia Warszawę jako nowe kosmopolityczne miasto Europy, a Polskę w ogóle jako miejsce, w którym należy bywać i robić interesy.

Po obejrzeniu spotu reklamującego Warszawę aż połowa z ankietowanych osób przyznała, że chciałaby w przyszłości odwiedzić stolicę Polski, która zaczyna być postrzegana jako alternatywa dla znanych europejskich destynacji biznesowych. Miasto uznane zostało również za miejsce dogodne na organizację konferencji i uplasowało się na piątym miejscu po Wiedniu, Pradze, Berlinie i Budapeszcie.

W opinii ankietowanych najsilniejsze strony Warszawy to:
Ludzie
Wzrost ekonomiczny
Możliwości dla rozwoju biznesu
Duży rynek
Historia

Reklama w BBC World to doskonały sposób na dotarcie do wpływowej grupy ludzi w całej Europie. Chcemy zmieniać opinie o Warszawie i budować zainteresowanie wokół stolicy Polski. Badania przeprowadzone przez BBC World wśród widzów stacji dowodzą, że udaje nam się osiągnąć zamierzony cel – mówi Alex Kloszewski Prezes Warsaw Destination Alliance. Planujemy dalsze etapy kampanii w stacji BBC World, a informacjami uzyskanymi z badań opinii widzów BBC World w całej Europie będziemy się dzielić. To, czy Warszawa będzie coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla biznesu, turystyki i kultury zależy od wszystkich –przedstawicieli turystyki, biznesu, jak również osób indywidualnych!

Zagraniczni partnerzy, z którym współpracuje Warsaw Destination Alliance przy realizacji projektów promocyjnych Warszawy to szanowane media o międzynarodowym zasięgu takie jak właśnie BBC World, czy dziennik International Herald Tribune. Dzięki takiej promocji Warszawa ma szanse zdobyć opinię europejskiej stolicy, w której warto inwestować i spędzać wolny czas. Badania przeprowadzone przez BBC World dowodzą, że jeden spot, emitowany przez 4 tygodnie może zmienić obraz Warszawy w oczach milionów osób. I to jest sukces!

***

Warsaw Destination Alliance to fundacja stworzona przez największe sieciowe hotele warszawskie: Hyatt Regency Warsaw, Holiday Inn Warszawa, InterContinental Warszawa, Le Regina, Le Royal Meridien Bristol, Marriott Warsaw, Radisson SAS Centrum Hotel, Hotel Rialto, Sheraton Warsaw Hotel & Towers, Sofitel Victoria, Residence St. Andrews Palace, The Westin Warsaw, Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre, Novotel Warszawa Centrum, Best Western Hotel Mazurkas, Polonia Palace Hotel. Tworzą ją również linie lotnicze, wypożyczalnie samochodów, restauracje, galerie, muzea oraz koncerny spożywcze. Działalność Fundacji została zainicjowana przez Alexa Kloszewskiego, byłego Dyrektora Generalnego hotelu InterContinental Warszawa oraz Gerda Bauera z hotelu Sheraton w Warszawie. Fundacja utrzymywana jest ze składek członkowskich, dobrowolnych opłat marketingowych na promocję Warszawy, darowizn, zbiórek, aukcji i imprez.

Warszawa w opinii widzów BBC World z całej Europy
Opinie indywidualne:
– “Spot reklamowy pokazywał Polskę jako nowoczesne, spełniające międzynarodowe standardy miejsce”.
– „Ta kampania przedstawia Warszawę jako nowe kosmopolityczne miasto Europy, a Polskę w ogóle jako miejsce, w którym należy bywać i robić interesy”.
– “Reklama pokazuje jak zmienia się Warszawa, zachowując historię i tradycję”.
–  “(…)Myślę sobie, co to za wspaniały, dynamiczny i piękny kraj?”.
– “Odbieram tę kampanię jako zaproszenie do Polski – ciekawego kraju o dużym potencjale.”
– “Ta reklama zachęca ludzi biznesu, jak również turystów do wizyty w Polsce.”

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *