TTG Polska Dziennik Turystyczny

Wzgórza Guilin

Wzgórza Guilin

Guilin to malowniczy obszar krajobrazowy, znajdujący się w południowej części Chin, w regionie Guangxi.

Są to jedne z najbardziej znanych i charakterystycznych krajobrazów Chin, słynące z niezwykłej urody i piękna. Wzgórza Guilin to główny symbol regionu i jedno z najważniejszych miejsc turystycznych w Chinach.

Wzgórza Guilin to wyjątkowe wzgórza karstowe, które powstały w wyniku erozji wapiennych skał. Mają one charakterystyczny kształt stołów, koni, kamieni i innych dziwnych form, które tworzą unikalny krajobraz.

Guilin leży nad rzeką Li Jiang, która przepływa przez region i jest główną trasą, którą można podziwiać te malownicze wzgórza. Obszar ten jest często nazywany Li River Scenic Area.

Jednym z najbardziej uroczych widoków w regionie jest rejs tratwami bambusowymi po rzece Li. Rzeka jest otoczona przez te charakterystyczne wzgórza, które odbijają się w jej spokojnych wodach, tworząc zapierające dech w piersiach widoki.

Wzgórza Guilin słyną z niezwykłych formacji skalnych, a każde z nich ma swoją własną historię i legendy związane z jego kształtem.

Krajobrazy wzgórz Guilin były inspiracją dla wielu chińskich malarzy i poetów przez wieki. Ich piękno zostało uwiecznione na licznych obrazach i w wierszach.

Region wzgórz Guilin jest popularnym celem turystycznym zarówno dla chińskich, jak i zagranicznych podróżników. Wizyta w tym obszarze oferuje niezapomniane wrażenia i możliwość odkrywania uroku chińskiej przyrody i kultury.

Obszar wzgórz Guilin jest objęty ochroną przyrody, aby zachować jego piękno i ekosystem. Istnieją ścisłe przepisy dotyczące ochrony przyrody, które mają na celu zachowanie unikalnego krajobrazu. Wzgórza Guilin stanowią jedno z najbardziej ikonicznych miejsc w Chinach i zachwycają pięknem swoich malowniczych krajobrazów. To miejsce, które przyciąga zarówno miłośników przyrody, jak i tych, którzy poszukują kulturowych i historycznych doświadczeń w Chinach.

źródło: Silk Road Poland

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *