TTG Polska Dziennik Turystyczny

XIV Międzynarodowe Targi Turystyki w Zabrzu

Międzynarodowe Targi Turystyki w Zabrzu

W dniach 5-6 kwietnia na terenie Aglomeracji Śląskiej, zamieszkałej przez przeszło 2 miliony mieszkańców, odbyły się XIV Międzynarodowe Targi Turystyki Zabrze, których krajem partnerskim była Bułgaria, a regionem partnerskim Mazowsze.

Wśród wystawców swoją ofertę prezentowały regiony: Mazowsze, Opolskie, Warmia i Mazury. Z miast zaprezentowały się np.: Warszawa, Wrocław, Kraków i Radom oraz Zabrze.

Nie zabrakło również przedstawicieli branży turystycznej, a wśród nich jedno z najstarszych, zabrzańskich biur podróży – Zatur, założonego przez legendę polskiej turystyki, wielkiego pasjonata, którego nawet w wieku 90 lat można było spotkać na szlaku – Ernesta Plutę.

Międzynarodowe Targi Turystyki w Zabrzu

Najciekawsze stoiska przygotował region partnerski Mazowsze oraz flisacy pienińscy, oferujący spływ Dunajcem, podczas którego można podziwiać malownicze krajobrazy Pienin.

Dużym zainteresowaniem również cieszyło się stoisko Towarzystwa Miłośników Kolei, które prezentowało zwiedzanie parowozowni oraz wycieczki zabytkowymi pociągami.

Ciekawe było również stoisko prezentujące stare rowery.

Międzynarodowe Targi Turystyki w Zabrzu

Z uwagi, że targi odbywają się w regionie przemysłowym nie zabrakło również stoisk poświęconych turystyce industrialnej i tu swoją ofertę prezentowali: Kopalnia Guido i Królowej Luizy w Zabrzu, Szyb Maciej oraz Muzeum Górnictwa Naftowego w Bóbrce jak również Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

Dzieci najbardziej interesowało stoisko Żywego Muzeum Obwarzanka z Krakowa oraz wrocławskie Kolejkowo, prezentujące makietę kolejki.

Wśród zagranicznych gości byli: Bułgaria – kraj partnerski, Czechy, Słowacja, Litwa i Palestyna.

Międzynarodowe Targi Turystyki w Zabrzu

W trakcie targów dla odwiedzających organizowane były liczne konkursy i atrakcje, degustacje regionalnych specjałów, występy muzyczne, warsztaty rzemieślnicze oraz warsztaty edukacyjne.

Na scenie wystąpił warszawski Teatr Uliczny Akt ze spektaklem „Podróżnicy”, którego motywem przewodnim było Mazowsze, Zespół Szkół nr 3 z Zabrza przygotował pokaz mody oraz odbył się quiz „Jaki to kraj, jaki to region”. Odbyły się również prezentacje poszczególnych krajów i regionów oraz spotkania z podróżnikami np. Tomaszem Zubilewiczem.

Międzynarodowe Targi Turystyki w Zabrzu

Tekst: Bartosz Karwacki
Zdjęcia: Bartosz Karwacki, Piotr Żyła

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *