TTG Polska Dziennik Turystyczny

XVIII Walne Zgromadzenie PIT zakończone

W XVIII Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczym na Majorce uczestniczyło ok. 300 osób: władze i członkowie PIT, przedstawiciele oddziałów regionalnych PIT, wiceprezesi POT, władze i przedstawiciele Turespaña. Obecny był wicemarszałek Senatu Maciej Płażyński, parlamentarzyści, a także konsul generalna RP w Hiszpanii Joanna Kozińska – Frybes oraz konsul honorowa RP na Balearach Silvia Riera.

Naszym głównym celem było podniesienie rangi samorządu turystycznego oraz oczywiście promocja Polski na Balearach – powiedział TTG Jan Korsak, prezes Polskiej Izby Turystyki podczas Zgromadzenia PIT na Majorce.

PIT skoncentrowała się podczas obrad na konieczności podjęcia działań skierowanych do parlamentu oraz na sprawach wewnętrznych. – Zmiany są niezbędne, również w statucie PIT. Samorząd musi być dużym i skutecznym partnerem. Nasza organizacja powstała 15 lat temu. Od tego czasu dużo się zmieniło – podkreślił Korsak.

Zgromadzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem władz lokalnych i mediów. – Jesteśmy dla  Hiszpanów ważnym partnerem, o czym świadczy zorganizowanie naszego pobytu z dużym rozmachem i zaangażowaniem. 

Uczestnicy Zgromadzenia mieli okazję przekonać się, jak funkcjonuje przemysł turystyczny światowego giganta w tej dziedzinie. Wg statystyk w 2005 r. Majorkę odwiedziło 28 tys. Polaków. To wciąż niewielki procent wszystkich turystów odwiedzających co roku Baleary. Hiszpanie widzą w polskim rynku duży potencjał ze względu na nasz intensywny rozwój i liczebność. – Naturalny ruch wywoła otwarcie hiszpańskiego rynku pracy dla Polaków. Problemem jest wciąż jednak transport lotniczy – wysokie ceny i brak bezpośrednich połączeń poza sezonem – powiedział Jan Korsak.

Promocji służą połączone wysiłki Polski i Hiszpanii. Wkrótce TVP wyemituje reportaż o Balearach zrealizowany dzięki urzędowi ds. turystyki Govern de les Illes Balears. W maju na Majorce odbędą się Mistrzostwa Polski w Golfie. To już druga edycja imprezy, której pomysłodawczynią jest Olga Tyszkiewicz, od lat mieszkająca na Majorce.

Myślę, że wszyscy wywozimy z Majorki znakomite wrażenia i jesteśmy pod jej wielkim urokiem –  podsumował Jan Korsak.

KE

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *