TTG Polska Dziennik Turystyczny

XXVI Dni Grunwaldu 2024 – 10-14 lipca

fot.Piotr Żyła

Dni Grunwaldu to cykliczne plenerowe wydarzenie historyczne, które odbywa się w weekend najbliższy dacie 15 lipca, na polach Bitwy pod Grunwaldem, rozpościerających się w gminie Grunwald w powiecie ostródzkim. Pierwsze turnieje rycerskie rozpoczynają się już w środę i trwają do piątku.

Kulminacyjnym punktem obchodów będzie rekonstrukcja słynnej bitwy z 1410 roku, która odbędzie się 13 lipca o godz. 15:00. Ponad 1250 rekonstruktorów z całego świata stanie do walki, odtwarzając jedno z najbardziej znaczących starć w historii średniowiecznej Europy.

fot. Piotr Żyła

Od 10 do 14 lipca 2024 roku pola Grunwaldu żyć będą duchem średniowiecza, przenosząc wszystkich uczestników imprezy w fascynujący świat rycerstwa, tradycji i historii.

Wśród atrakcji znajdą m.in.:

turnieje rycerskie, w tym Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich

pokazy łucznictwa i turniejów łuczniczych

warsztaty chorału gregoriańskiego

średniowieczne tańce i muzyka na żywo

turnieje szachów historycznych

pokazy sokolnictwa

wieczory autorskie i spotkania z pasjonatami historii

msze święte w średniowiecznej oprawie

fot.Piotr Żyła

Jak zapewniają organizatorzy: „To tylko niektóre z atrakcji czekających na miłośników historii i kultury średniowiecza. Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem historii, czy po prostu szukasz niezwykłego sposobu na spędzenie czasu z rodziną, Dni Grunwaldu 2024 oferują niezapomniane wrażenia dla każdego.”

Więcej informacji: https://grunwald1410.pl/

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *