TTG Polska Dziennik Turystyczny

Z folklorem po Europie

Zarząd Dzielnicy Bemowo Miasta Stołecznego Warszawy oraz  kierownictwa Bemowskiego Centrum Kultury Art.Bem wraz ze Stowarzyszeniem – Zespół Folklorystyczny „Lazurki” serdecznie  zapraszają na konferencję prasową oraz koncert „Z folklorem po Europie – Polska-Węgry” w wykonaniu młodzieżowych zespołów folklorystycznych „Lazurki” z Warszawy oraz „Kincso” (czyt. Kinczu) z Budapesztu.

Konferencja prasowa jest podsumowaniem efektów współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu w ramach „Programu Młodzież”, którego celem jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań folklorem oraz promocja kultury ludowej. Inicjatywa Stowarzyszenia – Zespół Folklorystyczny „Lazurki”, współpracującego od kilku lat z administracją samorządową na Bemowie, zyskała akceptację Komisji Europejskiej, która przeznaczyła 33 tys. zł na realizację programu.

Organizatorzy podzielą się swoimi doświadczeniami jak unikać powszechnie popełnianych błędów przy skutecznym zdobywaniu unijnych środków na podobne projekty, rozwijać integrację europejską w zakresie zachowania dziedzictwa kulturowego oraz jak pobudzać zainteresowania kulturą rodzimą wśród młodzieży.

Tańce i przyśpiewki w wykonaniu zespołów folklorystycznych, które odbędą się po konferencji prasowej będę prezentacją zdobytych przez młodzież umiejętności na tygodniowych warsztatach w Polsce.

Konferencja i koncert odbędą się 26 sierpnia 2006 r. w Bemowskim Centrum Kultury „Art.Bem” (ul. Górczewska 201) o godz. 17.30.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *