TTG Polska Dziennik Turystyczny

Z Gorzowa Wlkp. do Gorzowa Wlkp. – rowerem dookoła Polski

W podróż swojego życia wyruszył rowerem gorzowianin Wiesław Bornecki w ostatni poniedziałek, 5 czerwca, o godzinie 16:00 z placu Starego Rynku w Gorzowie Wlkp. 

Do wyprawy przygotowywał się przez wiele miesięcy, pracując nad formą fizyczną, zbierając pieniądze i opracowując plan przejazdu. Na tę okazję skonstruował specjalny wózek, w którym transportować będzie niezbędny w tej długiej podróży ekwipunek. Pierwszy postój zaplanowany został w Kostrzynie, skąd następnego dnia Pan Wiesław pojechał na południe. Cała wyprawa odbywać się będzie zgodnie z regulaminem PTTK, którego Wiesław Bornecki jest członkiem. Podróż ma potrwać około 2 miesięcy i przebiegać będzie wzdłuż granicy Polski. W sumie do  przejechania, jak szacuje Pan Wiesław, będzie około 3700 km.

W swojej ekspedycji Pan Bornecki może liczyć tylko na siebie i życzliwość ludzi na trasie. Wierzy, że tej nie zabraknie. Obawia się jedynie niefrasobliwych kierowców samochodów, którzy nie szanują rowerzystów. Nocleg i wyżywienie organizuje we własnym zakresie, najczęściej będzie to namiot i biwakowa kuchnia. Ubezpieczenie wyprawy zapewniła jedna z firm ubezpieczeniowych. Wydział Rozwoju i Promocji Miasta Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. wyposażył gorzowianina w czapeczkę, koszulki i przygotowane specjalnie na tą okazję 2 polary z okolicznościowym nadrukiem. Nie zabrakło również materiałów promocyjnych dzięki, którym Wiesław Bornecki będzie promował swoje miasto.

Będziemy na bieżąco relacjonować przebieg wyprawy.

www.gorzow.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *