TTG Polska Dziennik Turystyczny

Z krową w roli głównej

Konkurs fotograficzny poświęcony krowie, jest jednym z elementów organizowanego przez Park Narodowy Ujście Warty (Lubuskie) święta tego zwierzęcia, które odbędzie 27 sierpnia. Do środy można nadsyłać do Parku zdjęcia przedstawiające popularne "łaciate".

Konkurs pt. "Krowa w ogóle i szczególe" ma zachęcić do przyjrzenia się temu zwierzęciu z bliska. Dopiero wówczas, jak twierdzą jego organizatorzy, można dostrzec niuanse, których na co dzień nie zauważamy – jak np. "nostalgiczne" spojrzenie spod długich rzęs.

Najlepsze fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, której otwarcie odbędzie się podczas "święta krowy" w siedzibie Parku. Jak zapowiada jego dyrekcja, na tych, którzy w najciekawszy sposób przedstawią bohaterkę konkursu, czekają nagrody.

Poprzez organizowane po raz trzeci "święto krowy" przyrodnicy z Parku chcą przybliżyć znaczenie bydła domowego w kształtowaniu i ochronie miejsc lęgowych ptaków oraz naszej kulturze. Park Narodowy "Ujście Warty" to bowiem jedna z największych ostoi wodnego i wodno-błotnego ptactwa w Europie. Wiele rzadkich i chronionych gatunków ptaków, obok wody, do odchowania młodych potrzebuje rozległych łąk i pastwisk, których zarastaniu skutecznie przeciwdziała tradycyjny wypas bydła czy koni.

Zdjęcia na konkurs można nadsyłać lub dostarczyć do środy, na adres: Park Narodowy "Ujście Warty", Chyrzyno 1, 69-113 Górzyca, z dopiskiem: konkurs fotograficzny.

www.wp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *