TTG Polska Dziennik Turystyczny

Zakaz ruchu samochodów w Rzymie między 10.00 a 17.00

W Rzymie wprowadzono całkowity zakaz ruchu samochodów, motorów i skuterów od godziny 10.00 do 17.00. Powodem jego wprowadzenia jest panujący upał i drastyczne zwiększenie poziomu smogu. Surowy zakaz obowiązuje na obszarze prawie całego miasta. Kierowcy mogą dojechać samochodem tylko do największych węzłów komunikacyjnych, aby tam przesiąść się na autobus, tramwaj lub metro.

Zakaz nie obowiązuje samochodów z silnikami benzynowymi najnowszej generacji, nazywanymi "euro 4", pojazdów na metan, oraz samochodów inwalidów, lekarzy, weterynarzy, księży oraz duchownych wszystkich wyznań. Aby móc pojechać samochodem na ślub lub pogrzeb należy wcześniej otrzymać specjalne zezwolenie.

Obrońcy środowiska z organizacji Legambiente apelują do władz Rzymu, aby w związku z rekordowym i bardzo niepokojącym poziomem trujących substancji w powietrzu wprowadziły jeszcze bardziej rygorystyczny zakaz ruchu samochodów. W apelu podkreślono – Wzywamy burmistrza Waltera Veltroniego, aby pozwolił obywatelom oddychać w mieście.

Onet.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *