TTG Polska Dziennik Turystyczny

Zapowiedź Festiwalu Kuchni Śląskiej

Śląska Organizacja Turystyczna oraz "Zamek" Sp. z o. o. w Ogrodzieńcu przygotowuje pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej pierwszą edycję imprezy pod nazwą: Festiwal Kuchni Śląskiej, która odbędzie się 17.06.2006r na zamku w Ogrodzieńcu.

Festiwal Kuchni Śląskiej będzie składał się z części konkursowej, artystycznej i promocyjnej. W części konkursowej zaprezentują się ekipy kucharzy amatorów i zawodowców (łącznie ok. 20 drużyn), przygotowując potrawy specyficzne dla swoich regionów. Profesjonalne jury składające się z Roberta Makłowicza, Grzegorza Russaka (Prezes Izby Produktów Regionalnych), Roberta Sowy (Szef Elitarnego Klubu Szefów Kuchni) dokona oceny i wyłoni zwycięzców. Oprawę artystyczną zapewnią zespoły muzyczne i kabarety. Regiony, które zostaną zgłoszone do udziału w konkursie, będą mogły zaprezentować nie tylko swoiste potrawy lokalne, ale i promować swoje walory turystyczne, kulturalne, a także charakterystyczne dla nich wyroby. Laureaci konkursu otrzymają certyfikaty potwierdzające jakość i przywiązanie do tradycji. Zwieńczeniem imprezy będzie publikacja folderów, w których zamieszczone zostaną przepisy dań kuchni śląskiej m. in. zaprezentowanych na festiwalu. Wydawnictwo to będzie skierowane do turystów krajowych i zagranicznych. Śląska Organizacja Turystyczna liczy, że przyczyni się ono do rozpowszechniania regionu śląskiego jako bogatego kulturowo i oferującegodobrą kuchnię.

Zamek w Ogrodzieńcu jest doskonałym miejscem do organizacji imprez plenerowych, corocznie odwiedza go wielu turystów, a największe imprezy przyciągają nawet do 10 tys. osób. Uważamy, że festiwal przyczyni się do
popularyzacji tradycji śląskiej wśród turystów również z innych regionów.

Do udziału w Festiwalu Kuchni Regionalnej zaprosiliśmy: Związek Gmin Jurajskich, Związek Subregionów Zachodnich Województwa Śląskiego, Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej "Olza" oraz lokalne organizacje turystyczne działające na terenie województwa śląskiego.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *