TTG Polska Dziennik Turystyczny

Zarzuty dla firm turystycznych w związku z erupcją wulkanu White Island

Wyspa Biała (Whakaari), Nowa Zelandia
Fot. Autorstwa gérard from Nouméa, (Nouvelle-Calédonie) – Do you want landing ?, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84774507

Sąd oddalił zarzuty wobec dwóch firm turystycznych w sprawie dotyczącej zaniedbania związanego z erupcją wulkanu na White Island.

Chodzi o firmy ID Tours New Zealand i Tauranga Tourism Services. „Ani TT, ani ID Tours nie zatrudniały pracowników w Whakaari, to nigdy nie było ich miejsce pracy i nie wpływały ani nie kierowały organizatorami wycieczek w wykonywaniu ich pracy” – powiedział sędzia Evangelos Thomas.

Wulkan wybuchł w 2019 roku podczas rejsu statkiem wycieczkowym, zabijając 22 turystów i przewodników. Rannych zostało kolejnych 25 osób.

Agencja bezpieczeństwa WorkSafe NZ postawiła firmom turystycznym zarzuty. Poszkodowani złożyli zeznania, w których twierdzili, że nie ostrzeżono ich o żadnym poważnym ryzyku, mimo że wulkan wykazywał wzmożoną aktywność.

ID Tours New Zealand i Tauranga Tourism Services miały być, według śledczych, częścią systemu sprzedającego wycieczki na wyspę dla pasażerów Royal Caribbean.

Trzecią oskarżoną firmąnjest Whakaari Management Limited, spółka prowadzona przez właścicieli White Island.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *