TTG Polska Dziennik Turystyczny

Zielona Góra: Rozpoczęło się winobranie

W najbliższą sobotę rozpocznie się w Zielonej Górze Winobranie 2006. Tegoroczne święto Bachusa ma obfitować w liczne występy muzyczne, imprezy na wolnym powietrzu, zawody sportowe, spektakle teatralne. Nie zabraknie korowodu, spotkań z winiarzami i degustacji zielonogórskich win.

W poniedziałek na konferencji prasowej organizatorzy Winobrania 2006 przedstawili szczegóły tej imprezy.

Wydarzeniem święta miasta będzie Winobraniowy Korowód, w którym wziąć ma udział 800 osób. Wśród uczestników pochodu znajdą się m.in. postaci związane z winną tradycją miasta – wyjaśnił podczas konferencji Jarosław Rezulak, koordynator korowodu, który przejdzie główną ulicą miasta Bohaterów Westerplatte w najbliższą niedzielę.

Gwiazdami tegorocznego Winobrania będą m.in. Andrzej "Piasek" Piaseczny, Oddział Zamknięty, Raz Dwa Trzy, Dżem. Nie zabraknie występów popowych zespołów lokalnych. Zaprezentują się także zespoły z Niemiec jak np. Blasorchester z Cottbus (Brandenburgia).

Tradycyjnie już Winobraniu 2006 towarzyszyć będzie jarmark winobraniowy, który odbywać się ma na zielonogórskim deptaku. Kolekcjonerzy staroci znajdą dla siebie miejsce na targach kolekcjonerów, gdzie sprzedawane są m.in. stare zegary, obrazy, meble, monety, pocztówki, a nawet takie drobiazgi jak kilkudziesięcioletnie naszywki wojskowe i harcerskie.

W tym roku odbędą się także wybory Miss Lubuskiego Trójmiasta, a więc wybory najpiękniejszej mieszkanki współpracujących ze sobą trzech lubuskich miast położonych przy drodze krajowej nr 3: Zielonej Góry, Sulechowa i Nowej Soli.

Jeśli komuś jeszcze będzie mało atrakcji może wybrać się na kabareton. Rozśmieszać będą: Artur Andrus, Grzegorz Halama Oklasky, Łowcy. B, Andrzej Poniedzielski.

Bachus przejmie rządy w Zielonej Górze w sobotę o godzinie 15, kiedy to otrzyma z rąk prezydenta miasta klucze do bram Zielonej Góry. Winobranie 2006 potrwa do 10 września.

Źródło: PAP

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *