TTG Polska Dziennik Turystyczny

Zmiana prezesa Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego

Marian Rospond zastąpił Marka Mutke na stanowisku prezesa Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego (GTL), spółki zarządzającej Międzynarodowym Portem Lotniczym w Pyrzowicach – podali w środę przedstawiciele GTL.

Mutke kierował spółką przez 15 lat, niemal od początku jej istnienia. Nie podano szczegółowych przyczyn jego odwołania, ograniczając się do uzasadnienia, że zmian w zarządzie dokonano "w związku z nową koncepcją i wizją zarządzania oraz realizacją ustawowych zadań w MPL Katowice w Pyrzowicach". Nie podano, jaka to koncepcja i wizja.

Marian Rospond był dotychczas członkiem zarządu GTL. Zaskoczony i zaniepokojony zmianami w GTL oraz trybem ich przeprowadzenia jest samorząd woj. śląskiego, który ma ponad 39,7 proc. akcji spółki i jest drugim pod względem wielkości akcjonariuszem GTL. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w radzie opuścili jej posiedzenie.

Jak podały w środę służby prasowe lotniska, podczas zakończonego w nocy z wtorku na środę posiedzenia, rada nadzorcza powołała także dwóch nowych członków zarządu spółki: Artura Tomasika, dotąd dyrektora biura ds. ekonomicznych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach oraz Leszka Budkę, prezesa GTL Lot – spółki zależnej GTL.

Szczegółowych przyczyn odwołania Mutke nie ujawniono. Sam Mutke nie chce komentować sprawy. Przewodniczący rady nadzorczej spółki Bogusław Wojciechowski odesłał PAP do uzasadnienia uchwały w tej sprawie, której treści dotychczas jednak nie upubliczniono. Szef rady obiecał pisemną odpowiedź na pytanie PAP, jednak do chwili nadania tej depeszy jej nie nadesłał.

Źródło: PAP

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *