TTG Polska Dziennik Turystyczny

Zrównoważony rozwój w sektorze podróży luksusowych

International Luxury Travel Market Arabia

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym czynnikiem w sektorze luksusowych podróży na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie 61% mieszkańców twierdzi, że jest gotowych zapłacić więcej za bardziej odpowiedzialne, przyjazne dla środowiska i zrównoważone doświadczenia turystyczne.

Trendy i możliwości w segmencie luksusowych podróży będą głównym tematem 30. edycji Arabian Travel Market (ATM), która odbędzie się w dniach 1-4 maja 2023 r. w Dubai World Trade Center.

Wg raportu YouGov Global Travel & Tourism Whitepaper 2023, jeden na 10 konsumentów korzystał z luksusowego, ekologicznego zakwaterowania w ciągu ostatnich trzech lat. Tendencja ta jest szczególnie powszechna wśród podróżujących o wysokich dochodach, których pobyty w zrównoważonych luksusowych hotelach wzrosły o 50%.

– Bliski Wschód zyskał międzynarodową reputację w branży luksusowej turystyki, a konsumenci w całym regionie przywiązują dużą wagę do dostosowanych do potrzeb, niezapomnianych i przyjaznych dla środowiska doświadczeń. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę temat ATM 2023 „Praca w kierunku zerowej emisji netto”. Liderzy branży zaprezentują innowacyjne sposoby zapewniania luksusowych, zrównoważonych podróży w Zatoce Perskiej i poza nią – mówi Danielle Curtis, dyrektor targów Arabian Travel Market.

W tym roku na Arabian Travel Market powraca International Luxury Travel Market Arabia 2023, wydarzenie poświęcone podróżom luksusowym, wysokiej jakości zakwaterowaniu i indywidualnym doświadczeniom turystycznym, które odbędzie się drugiego i trzeciego dnia targów. Nadchodząca edycja ILTM Arabia zapewni uczestnikom rozległe możliwości nawiązywania kontaktów i dzielenia się wiedzą.

Na ATM po raz pierwszy, podczas corocznych nagród dla wystawców, przygotowano kategorię zrównoważonego rozwoju. Organizacje wystawiające zostaną wyróżnione na podstawie stopnia, w jakim uwzględniły wpływ swoich stoisk na środowisko, a także ich wysiłki na rzecz zmniejszenia śladu węglowego.

Aby zarejestrować się w ATM 2023, wejdź na stronę https://www.wtm.com/atm/en-gb/enquire.html

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *