TTG Polska Dziennik Turystyczny

Czy atak Iranu na Izrael wpłynie na branżę turystyczną?

Flaga Izraela
Fot.: Unsplash

Po atakach irańskich dronów na Izrael wiele linii lotniczych niezwłocznie wstrzymało loty z powodu zamknęcia przestrzeni powietrznej.

W niedzielę Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o odwołaniu wieczornego i poniedziałkowego porannego rejsu z Warszawy do Tel-Awiwu. – Bezpieczeństwo Pasażerów, Załóg oraz operacji lotniczych jest naszym priorytetem – przekazał Krzysztof Moczulski, rzecznik LOT-u. Decyzje w sprawie rejsu w poniedziałek wieczorem do Tel-Awiwu oraz wtorkowego lotu do Bejrutu będą podejmowane na bieżąco.

W odpowiedzi na ciągłe napięcia między Izraelem a Iranem Francja, Indie, Rosja, Wielka Brytania i Austria wydały ostrzeżenia dotyczące podróży, powołując się na potencjalne zakłócenia w sektorze turystycznym na całym Bliskim Wschodzie.

Kilka dużych linii lotniczych na Bliskim Wschodzie ogłosiło wznowienie operacji lotniczych po początkowych zakłóceniach spowodowanych przez irańskie ataki dronów i rakiet na Izrael.  Zamknięcie przestrzeni powierznej trwało od soboty wieczorem do niedzieli i doprowadziło do tymczasowych ograniczeń w różnych krajach regionu.

Linie Emirates Airlines potwierdziły przywrócenie rozkładów lotów do i z Jordanii, Libanu i Iraku począwszy od niedzielnego popołudnia. Decyzja ta jest następstwem zniesienia tymczasowych ograniczeń przestrzeni powietrznej na tych obszarach.

Qatar Airways wznowił także loty do kluczowych miejsc docelowych, w tym do Ammanu, Bejrutu i Bagdadu. Linia lotnicza udostępniła tę aktualizację na platformie X, podkreślając powrót do regularnych lotów.

Linie Etihad Airways wznowią od poniedziałku regularne loty pasażerskie i towarowe z Abu Zabi do Tel Awiwu, Ammanu i Bejrutu. Linia lotnicza zauważyła, że przywrócenie tych usług ułatwia ponowne otwarcie przestrzeni powietrznej w różnych częściach Bliskiego Wschodu po niedawnych zakłóceniach.

Ponadto kilka krajów w regionie, w tym Liban, Egipt i Kuwejt, przekazało aktualne informacje w związku z tymczasowym zamknięciem ich przestrzeni powietrznej. W niedzielę rano Jordania, Irak i Liban poinformowały, że po nocnych atakach ich przestrzeń powietrzna została ponownie otwarta. Izraelskie linie lotnicze również wznowiły normalne operacje po ponownym otwarciu izraelskiej przestrzeni powietrznej o 7:30 czasu lokalnego.

W świetle utrzymującego się napięcia między Izraelem a Iranem Francja, Indie, Rosja i Wielka Brytania wydały ostrzeżenia dotyczące podróży. W niniejszych zaleceniach zaleca się ostrożność i zaleca się, aby podróżni byli na bieżąco informowani o rozwijającej się sytuacji. Utrzymujące się napięcia mogą potencjalnie zakłócić sektor turystyczny na całym Bliskim Wschodzie.

Podróżnym zaleca się sprawdzanie aktualnych informacji o lotach u odpowiednich linii lotniczych i przewidywanie potencjalnych opóźnień w miarę normalizacji usług. Zaleca się również monitorowanie porad dotyczących podróży z ich krajów ojczystych w miarę rozwoju sytuacji

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *