TTG Polska Dziennik Turystyczny

Filip Czernicki prezesem zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego

Filip Czernicki
Filip Czernicki, Fot. Gov.pl

Rada Nadzorcza spółki CPK wybrała w postępowaniu kwalifikacyjnym dr. Filipa Czernickiego na Prezesa Zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz Marcina Michalskiego na Członka Zarządu.

Dr Filip Czernicki ma kilkunastoletnie doświadczenie w branży lotniczej i zarządzaniu zespołami ludzkimi. Pracując w P.P. Porty Lotnicze zajmował się inicjowaniem, prowadzeniem oraz nadzorowaniem realizacji takich projektów strategicznych jak Chopin Airport City, rozbudowa Lotniska Chopina do przepustowości granicznej, przebudowa układu drogowego wokół Lotniska Chopina. Przez kilka lat pełnił funkcję Prezesa Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów Sp. z o.o., W okresie 2006-2012 był Pełnomocnikiem ds. uruchomienia lotniska w Modlinie. Nadzorował prace związane z opracowaniem i wdrożeniem Strategii PPL oraz Planu Generalnego Lotniska Chopina. Przez wiele lat odpowiadał za wykonywanie polityki właścicielskiej oraz nadzór nad spółkami zależnymi w PPL. Prowadził analizy rynku potencjalnych inwestycji w sektorze lotniskowym oraz zarządzał portfelem projektów strategicznych w PPL.

Jest doktorem nauk prawnych, radcą prawnym i wykładowcą akademickim. Specjalizuje się w prawie lotniczym, prawie spółek, prawie organizacji pozarządowych oraz zarządzaniu projektami i doradztwie biznesowym. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Biegle posługuje się językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Marcin Michalski jest doświadczonym menagerem. Przez ostatnie trzy lata pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Banku Ochrony Środowiska S.A. Wcześniej przez ponad 20 lat związany był z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, gdzie pracował m.in. jako dyrektor zarządzający. Pracując w strukturach BGK brał udział m.in. w przygotowaniu i realizacji programu konsolidacji finansów publicznych oraz w finansowaniu najważniejszych inwestycji mających wpływ na rozwój gospodarczy Polski.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie na kierunku zarządzanie i marketing, Akademii Finansów w Warszawie – finanse i bankowość. W 2021 roku ukończył studia Executive MBA w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu.

Dr Filip Czernicki został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu z dniem 12 kwietnia 2024, a Marcin Michalski na stanowisko Członka Zarządu z dniem 22 kwietnia 2024 r.

Do prowadzonego postepowania konkursowego na stanowisko Prezesa Zarządu wpłynęło 8 aplikacji, zaś w konkursie na Członka Zarządu – 10 zgłoszeń.

źródło: CPK

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *