TTG Polska Dziennik Turystyczny

Mozambique Airlines wznawiają loty do Lizbony

Samolot linii Mozambique Airlines
Fot. Autorstwa Christian Volpati – http://www.airlinefan.com/airline-photos/large/6845379/LAM—Linhas-Aereas-de-Mocambique/Embraer/EMB-190/C9-EMA/, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17444658

Mozambique Airlines (LAM) planują na początku listopada wznowić loty między Maputo a Lizboną.

Trwają negocjacje z liniami EuroAtlantic Airways w sprawie wykorzystania ich samolotu Boeing 767 i korzystania z miejsca postojowego EuroAtlantic na lotnisku w Lizbonie. Fly Modern Ark, południowoafrykańska firma pomaga LAM w sfinalizowaniu transakcji a loty mają rozpocząć się w połowie listopada.

Fly Modern Ark i obecne kierownictwo LAM były początkowo przekonane, że LAM posiada licencję niezbędną do ponownego otwarcia trasy Maputo–Lizbona. Okazało się jednak, że licencja wygasła w 2012 r. Obecnie linia stara się o nową licencję.

Fly Modern Ark ma roczny kontrakt z rządem na restrukturyzację LAM. Celem jest zapewnienie rentowności spółki poprzez redukcję zadłużenia, wprowadzenie nowych samolotów i zwiększenie liczby pasażerów. Ostatnie ulepszenia obejmują obniżenie opłat LAM o ponad 30 proc. na wybranych trasach, powiększenie floty o dwa samoloty Bombardier JRC 900, wprowadzenie nowych tras krajowych między stolicami prowincji oraz wzrost liczby pasażerów.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *