TTG Polska Dziennik Turystyczny

Warsztaty Turystyczne „Portugalia i kraje portugalskojęzyczne”

Warsztaty Turystyczne "Portugalia i kraje portugalskojęzyczne"

Spotkanie portugalskich dostawców usług turystycznych z polskimi biurami podróży już w listopadzie. Wrocław – 22 listopada, Warszawa – 23 listopada, a także Praga (Czechy) – 20 listopada

„Portugalia i kraje portugalskojęzyczne” to warsztaty turystyczne organizowane od 2016 roku przez Polsko-Portugalską Izbę Gospodarczą (PPCC), przy wsparciu agencji rządowej Turismo de Portugal. To największe tego rodzaju wydarzenie na polskim rynku, w którym uczestniczy kilkudziesięciu dostawców usług turystycznych, reprezentujących wszystkie regiony Portugalii oraz wybrane inne kraje portugalskojęzyczne.

W tym roku swoją obecność potwierdziły sieci hotelowe, DMC, organizacje promocji turystyki oraz dostawcy usług dla biur podróży z Portugalii kontynentalnej, Madery, Azorów, Wysp Zielonego Przylądka, Brazylii oraz TAP Portugal, narodowy przewoźnik Portugalii. Warsztaty organizowane są w dwóch polskich miastach oraz w Pradze w Czechach. W tym roku portugalskie firmy oprócz Warszawy spotkają się z partnerami biznesowymi także we Wrocławiu. Wydarzenie ma formułę workshopu, która pozwala na indywidualne spotkania z portugalskimi partnerami, zapoznanie się z aktualnymi ofertami oraz nawiązanie nowych kontaktów.

Komentując to wydarzenie Wojciech Baczyński, Dyrektor Generalny Polsko Portugalskiej Izby Gospodarczej – PPCC, która jest organizatorem tego wydarzenia, powiedział: Jako dyrektora bilateralnej izby gospodarczej cieszy mnie, że wymiana turystyczna między Polską a Portugalią wpływa pozytywnie nie tylko na bilans usług pomiędzy obydwoma krajami, lecz przed wszystkim na wzajemne poznanie się, głębsze zrozumienie obu kultur i lepsze warunki współpracy pomiędzy zaangażowanymi firmami z łańcucha turystycznego. Mam nadzieję, że niniejsze wydarzenie przyczyni się do tego po raz kolejny w sposób produktywny.

Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zaprasza również pani Ewa Waligórska reprezentująca Turismo de Portugal w Polsce, oficjalnego partnera Warsztatów Turystycznych: 2023 to kolejny bardzo dobry rok dla portugalskiej turystyki. Dane jakimi dysponujemy odnoszą się do liczby polskich turystów w portugalskiej bazie hotelowej za okres od stycznia do końca lipca br. Wzrost w porównaniu do roku ubiegłego wynosi ponad 20%. W sierpniu Portugalia gościła Światowe Dni Młodzieży. Szacuje się, że wydarzenie to przyciągnęło do Lizbony i okolic ok. 1,5 mln osób, co bez wątpienia będzie miało pozytywny wpływ na wzrost liczby turystów jak i wpływy z turystyki. Na początku października tego roku Portugalia po raz kolejny otrzymała tytuł „Europe’s Leading Destination 2023” w konkursie World Travel Awards. Od lat stawiamy na turystykę zrównoważoną, na dbałość o ekosystem oraz tworzenie produktów turystycznych unikatowych i wysokiej jakości. Turyści doceniają również bezpieczeństwo, ciepło i życzliwość mieszkańców Portugalii.

Zapraszamy biura podróży do udziału w tych wydarzeniach.

  • Zapytania prosimy kierować: Wojciech Baczyński, Dyrektor Generalny PPCC, +48 696 760 925
  • Kontakt dla biur podróży: touristicworkshop@ppcc.pl
  • Kontakt dla mediów:  Wojciech Baczyński, Dyrektor Generalny PPCC, +48 696 760 925

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *