TTG Polska Dziennik Turystyczny

2,4 mln euro rekompensaty za kolizję statku w Wenecji

Wenecja
Fot. Unsplash

Brytyjski Trybunał nakazał MSC Cruise Management zapłacić 2,4 miliona euro za wypadek z udziałem statku wycieczkowego w Wenecji.

Brytyjski armator MSC Cruises przyznała się do pełnej odpowiedzialności za spowodowanie wypadku, ale sprzeciwił się płaceniu amerykańskiemu Uniworld zadośćuczynienia za utratę zarobków z powodu odwołanych rejsów. MSC argumentowało, że jest to niezgodne z włoskim prawem.

Sąd orzekł jednak, że zgodnie z włoskim prawem także straty niefizyczne podlegają rekompensacie. Uniworld poinformował, że za rejsy, które musiały zostać odwołane, zwrócił wpłaty 1600 klientom. Wypłacił również odszkodowanie, rachunki za szpital i koszty rehabilitacji poszkodowanych pasażerów.

W związku z tym, że do kwoty 2,4 mln euro należy doliczyć odsetki za straty fizyczne, rekompensata może wzrosnąć do łącznej kwoty ponad 7,5 mln euro.

Ponadto, na rzece Countess, na której doszło do wypadku, powstały rozległe szkody, które kosztowały ponad 3 miliony euro. W efekcie zakazano korzystania dużym statkom wycieczkowych z Kanału Giudecca.

2 czerwca 2019 r. River Countess został zadokowany przy molo San Basilio w Kanale Giudecca, kiedy został uderzony przez MSC Opera po tym, jak statek stracił kontrolę podczas manewrowania.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *