TTG Polska Dziennik Turystyczny

Meet the Bidder LUXURY & MICE Summer Edition for Poland and the Region 2023

Meet the Bidder

14 i 15 czerwca odbyła się pierwsza edycja LUXURY & MICE w ramach cyklicznych spotkań biznesowych branży turystycznej organizowanych juz po raz 33-ci przez Travel Bidder.

Butikowa edycja celująca do organizatorów wyjazdów luksusowych i szytych na miarę podkreślona została poprzez wybór miejsca w niedawno otwartym hotelu Verte Autograph Collection by Marriott Bonvoy na Warszawskiej Starówce. Dzięki lokalizacji Uczestnicy otrzymali „niespodzianki muzyczne” – przepiękne koncerty chopinowskie w pobliskim Chopin Point. Zagraniczni Goście mieli również możliwość zwiedzania Starego Miasta z anglojęzycznym przewodnikiem i wszyscy spotkali się na kolacji z muzyką na żywo, z doskonałymi daniami, winami i ponczem w stylowej Restauracji Enoteka przy Rynku Nowego Miasta. Host Destination Partner czyli MAZOVIA Convention Bureau zaznaczyła swój partnerski udział w wydarzeniu.

Przy okazji targów odbyła się  konferencja prasowa, dla mediów i przedstawicieli biur promocji regionów oraz firm reprezentujące. Prezes Travel Bidder Cezary Wilemajtys przedstawił najnowszy projekt firmy dla branży MICE planowany na 21 listopada 2023 r. – czyli konferencję MISF 2023 – Meeting Industry Sustainability Forum 2023, ESG: Congress & Business Travel.

Można podsumować, że tym razem aktywność Travel Bidder’a trwała aż 6 dni. Początkowo – jako partner Meetings Week 12-13 czerwca, a następnie jako Organizator Meet the Bidder SMART Fairs w trakcie dwudniowego eventu 14-15 czerwca. Na koniec zaś jako Gospodarz Post-Tour „Romantic Cracow” 16-17 czerwca dla zaproszonych z zagranicy Hosted Buyers czyli przedstawicieli zagranicznych biur podróży LUXURY & MICE. Po pożegnaniu z Warszawą lampką szampana w barze Panorama w Marriott Warsaw Goście pojechali pendolino do Krakowa, a wśród atrakcji mieli nocleg w przepięknym hotelu Saski Curio by Hilton blisko Rynku Starego Miasta, wizytę w ICE Kraków i Park Inn by Radisson oraz nowo otwartym Stradom House Hotel, zwiedzanie Willi Decjusza, Starego Miasta, Kazimierza i Wawelu oraz rejs gondolą po Wiśle z AQUA FUN o zachodzie słońca. Przysłowiową „wisienką na torcie” był utwór Anny Jantar zaśpiewany przez młodziutką Anetę Domarecką pracującą w Czarnej Kaczce.

Trend rozwojowy targów „for Poland and the Region” podkreślony został poprzez udział Visit Hungary jako Destination Partner z członkami delegacji czyli węgierskimi wystawcami: Budapest Convention Bureau, Hotel Kozmo, Ensana Hotels, Hotel Spirit, NaturMed Hotel Carbona, UP Hotel, Kompas DMC.

W Meet the Bidder wzięło udział szerokie spektrum Wystawców: od DMC z Seszeli, Kuby, Ameryki Południowej, czy też Albanii, Cypru, Hiszpanii i Szkocji, poprzez rozmaitych przedstawicieli hoteli za granicą np. Hôtels Barrière we Francji, Melia w Hiszpanii, Gloria w Turcji, Galaxia na Bliskim Wschodzie, Iberostars na Kubie jak i w Polsce NOBU, Narvil, Saski Curio by Hilton w Krakowie, Pałac Romantyczny, Hotele Radisson Poland. Obencni byli też przedstawiciele Korea Tourism Organisation, Royal Caribbean oraz  linii lotniczych LOT, KLM/ Air France/ Delta, Qatar Airways.
Warto podkreślić, że tak jak już w poprzednich edycjach Uczestnicy z Warszawy i z innych miast Polski mieli dedykowany im program dofinansowania: przejazd taxi, dofinansowanie kosztów dojazdu z dalszych miejsc w Polsce. Trwa też dobra tradycja nagradzania najaktywniejszych uczestników spotkań poprzez udział w Travel Experience Invitations Game związanych z takimi nagrodami jak bilet lotniczy LOT lub Qatar Airways, przelot z pobytem 5* hotelu KOZMO w Budapeszcie, 7-dniowy pobyt na All Inclusive w Iberostar na Kubie. Organizatorzy zamierzają kontynuować tego typu politykę także w kolejnych edycjach, a najbliższa ma się odbyć za pół roku 22 listopada 2023.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *