TTG Polska Dziennik Turystyczny

Więcej możliwości na wizie turystycznej do Wielkiej Brytanii

Londyn. Wielka Brytania
Fot. Unsplash

Wielka Brytania zaktualizowała swoją politykę wizową i rozszerzyła zakres podstawowych wiz Standard Visitor, umożliwiając ich posiadaczom prowadzenie szeregu działań biznesowych podczas pobytu w kraju.

Do tej pory wizy Standard Visitor były przeznaczone głównie dla turystów, z ograniczonym zakresem zobowiązań, jakie można było podejmować podczas pobytu w Wielkiej Brytanii.

Jak czytamy na stronie internetowej rządu Wielkiej Brytanii, zmienione wizy standardowe umożliwiają obecnie prowadzenie różnych rodzajów działalności gospodarczej.

Posiadacze wiz Standard Visitor mogą teraz odwiedzać Wielką Brytanię na okres do sześciu miesięcy i angażować się w takie działania, jak udział w rozmowach kwalifikacyjnych, konferencjach i seminariach, negocjowanie ofert i kontraktów oraz prowadzenie szkoleń niedostępnych w ich krajach ojczystych. Mogą między innymi prowadzić rozmowy handlowe, nadzorować dostawy towarów i usług, a także udzielać porad technicznych.

Jednak nadal niektóre działania pozostają niedostępne dla posiadaczy wizy Standard Visitor. Zabrania się im podejmowania odpłatnej lub bezpłatnej pracy dla brytyjskiej firmy, ubiegania się o fundusze publiczne lub przebywania w Wielkiej Brytanii przez dłuższy okres w wyniku częstych wizyt. Dodatkowo czynności takie jak rejestracja małżeństwa lub związku partnerskiego wymagają odrębnych wiz.

 

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *